از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم
از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم

سپاهان جام قهرمانی یازدهمین دوره لیگ برتر را نیز بالای سر برد تا برای سومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد اما یکی از نکاتی که قهرمانی این فصل سپاهان را با دو قهرمانی قبلی این تیم متمایز میکند نایب قهرمانی تراکتورسازی تبریز است.

تراکتورسازی تبریز از زمانی که به لیگ برتر بازگشته است همواره از حمایت هواداران پرشور خود برخوردار بوده است و این شور و هیجان هواداران تراکتورسازی تا حدی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران شاهد بودیم تیمی غیر از پرسپولیس و استقلال رکورددار تماشاگر در یک فصل لیگ برتر شد.
تراکتورسازی که از لیگ نهم به لیگ برتر بازگشتی باشکوه داشت با حمایت مثال زدنی هواداران خود نشان داد تیمهای پرطرفدار کشور تنها سرخابیهای پایتخت نیستند و به نوعی جو دو قطبی فوتبال کشور را از لحاظ تعداد هوادار بر هم زد.
پیش از این نیز سپاهان اصفهان با درخشش در دهه ۸۰ فوتبال کشور و افتخارات زیادی که در ایران و آسیا بدست آورد جو دو قطبی فوتبال ایران را از لحاظ قهرمانی و قدرت بر هم زده بود.
اکنون با ۳ قهرمانی پیاپی سپاهان در ۳ سالی که تراکتورسازی تبریز با هواداران پرشور خود در لیگ برتر حضور داشته است میتوانیم به جرات بگوییم تابوی فوتبال دوقطبی ایران در هم شکسته است و تیمهایی به غیر از استقلال و پرسپولیس هستند که با قهرمانیهای پیاپی خود و همچنین شور و هیجان هواداران پرتعداد خود حماسه میآفرینند.
قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی تراکتورسازی را در لیگ یازدهم باید به فال نیک بگیریم. دو تیم قطب شکن فوتبال ایران در دهه ۹۰ حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و باید منتظر سالهای خوبی برای فوتبال کشور باشیم.
نکته قابل تاملی که باید به آن اشاره ای داشته باشیم نزدیکی هواداران و دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در این ۳ سال بوده است. آنها به خوبی درک کرده اند اهداف و آرمانهای این دو تیم تا حدی به یکدیگر نزدیک است و "اتحاد" این دو تیم به قطب شکنی آنها کمک خواهد کرد.
هواداران سپاهان و تراکتورسازی در فضای سایبری و سایتهای هواداری دو تیم نیز روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند و در لیگ دهم بود که مدیرعامل پیشین سپاهان یعنی محمدرضا ساکت طی اظهاراتی تراکتورسازی را تیم دوم هواداران سپاهان خواند.

تعداد بازدید از این خبر: 3230 بار
امتیاز: 39
منبع: سایت هواداران سپاهان
ارسال شده در: 1391/02/24 | ساعت: 9:46
ارسال خبر به:
لطفا در ارسال نظرات این قوانین را رعایت فرمائید:
1.برای سهولت در خواندن و نوشتن، متن های فینگلیش و لاتین تایید نمی شود.
2.هرگونه اظهار نظر حاوی توهین، مطالب غیر ورزشی و سیاسی تایید نمی شود.
3.نظراتی که طولانی و بیش از 560 کاراکتر باشند، تایید نمیشوند.
4.نظراتی که با محتویات یکسان و بیش از یک بار ارسال شود تائید نخواهد شد.

نام شما:
نظر شما:
تعداد کاراکتر مجاز : 560

سوال امنیتی:
= 4 - 4
برترین اخبار 1 ماه اخیر
تراکتور و شهرداری، یک روح در دو بدن
370 امتیاز | 3107 بازدید
به بهانه ی عدم پخش بازی تراکتور
246 امتیاز | 5422 بازدید
بسی خنده شد از بازی با پرسپولیس
199 امتیاز | 3619 بازدید
جالب ترین آنالیز هفته دوم باشگاههای آسیا از نگاه کارشناسان شبکه 3
195 امتیاز | 3822 بازدید
قطره های اقیانوس
175 امتیاز | 5137 بازدید
تونی اولیویرا: کم مانده بود آنچه درست کرده بودیم از بین برود
146 امتیاز | 4015 بازدید
طلوع طوفان
138 امتیاز | 3455 بازدید
تکلیف سرباز های تراکتوری چیست؟
136 امتیاز | 4997 بازدید
اولیویرا: فقط ادینیو بازیکن بی کیفیتی است!/تلاش می کنیم که مقام اول لیگ را به دست بیاوریم
134 امتیاز | 4109 بازدید
دریا در لیوان غرق شد
130 امتیاز | 3745 بازدید
مصاحبه مفصل نوروزی رسول خطیبی
126 امتیاز | 3434 بازدید
تراکتور 1-0 پرسپولیس/ تراکتور ترمز پرسپولیس را کشید
118 امتیاز | 3011 بازدید
تراکتور، امید اول قهرمانی لیگ چهاردهم
118 امتیاز | 3486 بازدید
اتحاد تمام آذربایجان رمز موفقیت تراکتور​
113 امتیاز | 2412 بازدید
اولیویرا: راه آهن میجنگد تا سقوط نکند/ حال دلیر خوب نیست
112 امتیاز | 4109 بازدید
آخرین نظرات
arman میگوید:
خدایا خودت نااهلان و خائنان رو از تراکتور دور کن. والا فریب دادن این هوادار و نابود کردن این تیم برای این هیات مدیره و مدیر عامل کار راحتیست از وقتی عباسی روی کار اومد خیلیا میدونستن نابودیه تراکتور کلید خورد و یه تعداد که کمک کردن ایشان اهدافشان را پیاده و ماندگار شوند اونایی بودن که در شوق و هوای تونی بودن با این مدیر عامل وهیات مدیره مثل روز روشنه تراکتور قدم قدم رو به عقب خواهد رفت
16 ساعت پیش
هادی میگوید:
بازهم زمان حساس لیگ شد و دوباره این بازیکنا شروع کردند به گلایه هر سال این مسخره بازیارو در میارن بهونم دستشون هست این همه تماشاکری که میاد تشویقتون میکنه خیلی ار نظر مالی تامینه؟ کیانی که همه بازیا به غیر چندتاش گند زده
17 ساعت پیش
ماکولو میگوید:
گارداشیم سندَه اوز محدودَین بیل بورا ایراندیدا بو ایمکاناتی دا کی جورورسن بودا انجاخ اَلَه گلیب پس لوطفا حاشیه دوزَتمَه
17 ساعت پیش
reza میگوید:
دا نجه دسین . دییر یا پول ورین یاا اوینامیجاخ . عباسی الله سنی یازیخ السین اینشالله
17 ساعت پیش
ورود حاشیه ممنوع میگوید:
ما همه میدونیم که بضی بازیکنان نمیدونن کی باید مصاحبه کنن ولی الان وقت موضع گرفتن نسبت به بازیکنان نیست و الان منم میتونیم یه مقاله چند صفحه ای بنویسمو ازشون انتقاد کنم ولی الان تو برهه خیلی حساسی هستیم که اگه انتقاد کنیم و موضع بگیریم تیم به حاشیه میره ... دوستلار خواهشا بیرآز صبرإلیین ایشالله بو فصلیدن سونرا بولریخ نینیاخ ... فقط ایندی اوز المیزنن تیمه حاشیه دوزدمییاخ ...
17 ساعت پیش
حسین TT میگوید:
آزربایجان وار اولسون ... ایستمیین کور اولسون ... ورود حاشیه ممنوع !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17 ساعت پیش
مهدی اورمولو میگوید:
بیز فقط تیمنن گرح حمایت إلیاخ ... فقط و فقط یاشاسین آزربایجان ... بو مصاحبه لر فقط حاشیه دوزلدیر کی بیزلر گرح قویمویاخ بو حاشیه چوخالا
17 ساعت پیش
مهدی اورمولو میگوید:
بیز فقط تیمنن گرح حمایت إلیاخ ... فقط و فقط یاشاسین آزربایجان ... بو مصاحبه لر فقط حاشیه دوزلدیر کی بیزلر گرح قویمویاخ بو حاشیه چوخالا
17 ساعت پیش
نوید تیراختورچی میگوید:
آقای کیانی که واقعا شما را دوست داریم از شما انتظارات زیادی داریم،به عنوان پیشکسوت و کاپیتان تیم محبوب تیراختور باید الگوی دیگر بازیکنان باشید نه اینکه آتش بیار معرکه باشید،امیدواریم همه چیز به پول ختم نشود،بسیاری از مردم عادی شاید 1/100 از درآمد شما را نداشته باشند ولی غرورشان اجازه تزلزل را نمی دهد،خیلی عجیب و متعجب شدیم از اینکه همیشه شما از بی پولی گلایه مندید و از بین بازیکنان همیشه شاکی هستید،چه بسیار از سایت ها و رسانه های زرد منتظر به حاشیه رفتن تیم اوج گرفته تیراختور در لیگ برتر هستند پس چرا بایستی آب به آسیاب دشمن بریزید؟
17 ساعت پیش
تلاش میگوید:
کیانی و شفیعی بدترین بازیکنای تیم هر دو گل خوردن رو نتیجه پول نگرفتن دونستن.یعنی اگه پول ندید بازم از این گل ها خواهیم خورد!!!من نمیدونم چرا ادینیو و بازیکنای بومی اعتراض نمیکنن این دوتا بازیکن که جز از دست دادن امتیاز چیزی نداشتن اعتراض میکنن.خدا لعنت کنه کسی رو که شفیعی و لک رو آورد به تیم کیانی باتعصب هم تعصبش به پول تراکتور هستش.
17 ساعت پیش
مهدی میگوید:
کیانی که 800میلیون قراردادش هست(صافی)بامصاحبه ای حرفهائی گفته که نشانگرآنست که شکست شگفت انگیزوبحت آوردرمقابل نسف قارشی والاهلی،باوجود موفقهای اولیه تراختور،کاری ازپیش برنامه ریزی شده بود.کاریکه اسدی درمقابل ذوب اهن دراصفهان انجام داد،حالا کاپیتان کیانی،درمقابل این تیمهاانجام داده است! تاچقدر ساده لوح(تورکه سایا)باشیم ! آنانکه ازکیانی دفاع میکردند،مصاحبه اش رابدقت بخوانندتا بدانند که چرابه نسف والاهلی باخته ایم؟ تعصب کیانی به تراختورنابودشده وحالاتعصبش به پول تراختوراست!
18 ساعت پیش
مهدی میگوید:
کیانی کاپیتان تراختورمصاحبه ای کرده وحرفهای ناامیدکننده زده وآشکارا سخنان دشمن پسند به زبان رانده است.اوازپرداخت نشدن حقوقشان انتقادکرده که بحق است،امابهواداران گفته که ازقهرمانی واسیاچشم بپوشندکه بازیکنان روحیه ندارندوبخصوص گفته که خودش هم اصلاروحیه ندارد! دیگرجای درنگ نیست وضعف بازیهای اوکه باعث شکست تیم میشودوهم بی لیاقتی اوبرای کاپیتانی،امری اثبات شده است.منتظرسلب کاپیتانی ازاین نمک نشناس هستیم!
18 ساعت پیش
Hamed Yalniz میگوید:
ساغول سامان سن الله قویمیین بو بیرآیداکی7اویون قالیر تیم حاشیه زادا گئتسین فقط بیر آی جانیزدان مایا قویساز جام آزربایجاندادی
19 ساعت پیش
Hamed Yalniz میگوید:
تیم نییه تیراختورون اوز چمنینده تمرین ائلمیر؟؟؟؟ اورانینکی چمنی آماده دی
19 ساعت پیش
Hamed Yalniz میگوید:
مطمئن باشین اگه قراره امسال تیراختور قهرمان بشه به هفته ی آخر تو تبریز نمیکشه ببینین کی گفتم(همه میدونن منظورم چییه_عین فینال جام حذفی که ننداختن تبریز) احتمال 99% قهرمانی تیراختور تو بازی استقلال توتهران رقم خواهد خورد ان شاالله البته اگه این7بازی ام مثل4بازی گذشته باشه
19 ساعت پیش
فروشگاه اینترنتی لاویز