از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم
از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم

سپاهان جام قهرمانی یازدهمین دوره لیگ برتر را نیز بالای سر برد تا برای سومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد اما یکی از نکاتی که قهرمانی این فصل سپاهان را با دو قهرمانی قبلی این تیم متمایز میکند نایب قهرمانی تراکتورسازی تبریز است.

تراکتورسازی تبریز از زمانی که به لیگ برتر بازگشته است همواره از حمایت هواداران پرشور خود برخوردار بوده است و این شور و هیجان هواداران تراکتورسازی تا حدی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران شاهد بودیم تیمی غیر از پرسپولیس و استقلال رکورددار تماشاگر در یک فصل لیگ برتر شد.
تراکتورسازی که از لیگ نهم به لیگ برتر بازگشتی باشکوه داشت با حمایت مثال زدنی هواداران خود نشان داد تیمهای پرطرفدار کشور تنها سرخابیهای پایتخت نیستند و به نوعی جو دو قطبی فوتبال کشور را از لحاظ تعداد هوادار بر هم زد.
پیش از این نیز سپاهان اصفهان با درخشش در دهه ۸۰ فوتبال کشور و افتخارات زیادی که در ایران و آسیا بدست آورد جو دو قطبی فوتبال ایران را از لحاظ قهرمانی و قدرت بر هم زده بود.
اکنون با ۳ قهرمانی پیاپی سپاهان در ۳ سالی که تراکتورسازی تبریز با هواداران پرشور خود در لیگ برتر حضور داشته است میتوانیم به جرات بگوییم تابوی فوتبال دوقطبی ایران در هم شکسته است و تیمهایی به غیر از استقلال و پرسپولیس هستند که با قهرمانیهای پیاپی خود و همچنین شور و هیجان هواداران پرتعداد خود حماسه میآفرینند.
قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی تراکتورسازی را در لیگ یازدهم باید به فال نیک بگیریم. دو تیم قطب شکن فوتبال ایران در دهه ۹۰ حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و باید منتظر سالهای خوبی برای فوتبال کشور باشیم.
نکته قابل تاملی که باید به آن اشاره ای داشته باشیم نزدیکی هواداران و دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در این ۳ سال بوده است. آنها به خوبی درک کرده اند اهداف و آرمانهای این دو تیم تا حدی به یکدیگر نزدیک است و "اتحاد" این دو تیم به قطب شکنی آنها کمک خواهد کرد.
هواداران سپاهان و تراکتورسازی در فضای سایبری و سایتهای هواداری دو تیم نیز روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند و در لیگ دهم بود که مدیرعامل پیشین سپاهان یعنی محمدرضا ساکت طی اظهاراتی تراکتورسازی را تیم دوم هواداران سپاهان خواند.

تعداد بازدید از این خبر: 3160 بار
امتیاز: 41
منبع: سایت هواداران سپاهان
ارسال شده در: 1391/02/24 | ساعت: 9:46
ارسال خبر به:
لطفا در ارسال نظرات این قوانین را رعایت فرمائید:
1.برای سهولت در خواندن و نوشتن، متن های فینگلیش و لاتین تایید نمی شود.
2.هرگونه اظهار نظر حاوی توهین، مطالب غیر ورزشی و سیاسی تایید نمی شود.
3.نظراتی که طولانی و بیش از 560 کاراکتر باشند، تایید نمیشوند.
4.نظراتی که با محتویات یکسان و بیش از یک بار ارسال شود تائید نخواهد شد.

نام شما:
نظر شما:
تعداد کاراکتر مجاز : 560

سوال امنیتی:
= 1 + 2
برترین اخبار 1 ماه اخیر
...
203 امتیاز | 6942 بازدید
مهدی کیانی: با 3 امتیاز به تبریز برمی گردیم
1 امتیاز | 1921 بازدید
ذوالفقاری: ادینیو حرفه ای است، قهر نمی کند
1 امتیاز | 2695 بازدید
خطیبی: نمی‌دانم چرا همه می‌گویند بازی دادن به جوان‌ها ریسک است
1 امتیاز | 2082 بازدید
آل‌نعمه: برای تراکتورسازی نفت یا پرسپولیس فرقی نمی‌کند
0 امتیاز | 488 بازدید
مهدی پور :رمز موفقیت، صداقت است
0 امتیاز | 896 بازدید
علی کریمی :سال گذشته یکی از بهترین سال های فوتبالی ام بود
0 امتیاز | 3818 بازدید
خطیبی:مدعیان پس از هفته هفتم مشخص می شوند
0 امتیاز | 1784 بازدید
خطیبی : هواداران با شعار عیبی یوخ به بازیکنانمان انگیزه دادند
0 امتیاز | 1808 بازدید
فرشاد احمدزاده: برد صبا را فراموش کردیم/ به گلزنی فکر نمی‌کنم
0 امتیاز | 1754 بازدید
کياني: مقابل ذوب‌آهن بهتر عمل مي‌کنيم
0 امتیاز | 1497 بازدید
شناخت نسبی از ذوب آهن داریم/ باید بهتر از بازی با فولاد باشیم
0 امتیاز | 1470 بازدید
ثاقبی: قصد بازگشت به ملوان را ندارم/ برای پیشرفت به تراکتور آمدم
0 امتیاز | 2980 بازدید
شفیعی: هدف ما کسب یک جام است
0 امتیاز | 1831 بازدید
نکات قوت و ضعف تیم در بازی ملوان
0 امتیاز | 2420 بازدید
آخرین نظرات
نظرتان چیست ؟ میگوید:
دیگر وقت آن فرا رسیده که ما هم شماره های مخصوص به تیمهای دوردانه پایتخت را اعلام نماییم ... از آنجایی که پرسپولیس از ما 4 گل در فصل 11 خورد بایستی چهارتایی ها خطاب کنیم و همچنین عدد 3 مقابل تیم استقلال تهران باید گذاشته شود و آنها را هم 3 تایی ها بنامیم نظرتان در این خصوص چیست ؟؟؟
9 ساعت پیش
برد تراختور میگوید:
http://www.arteshesorkh.com/index/vo...%D8%A7-%D8%AE به برد تراختور رای بدهید.
9 ساعت پیش
رای دهید میگوید:
بروید به سایت ارتش سرخ و به برد تیراختور رای بدهید رای شما با موفقیت ثبت شد. پرسپولیس در برابر تراکتورسازی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟ امتیاز درصد برد 483 71.88 مساوی 70 10.42 باخت 119 17.71 تاریخ ثبت و تعداد شرکت کنندگان سه شنبه, 11 شهریور 1393 - 12:09 672 نفر
10 ساعت پیش
داور دیدار؟ میگوید:
با چينش داوران بازي هاي هفته هفتم ليگ برتر کميته داوران بيشتر از داوران جوان در اين هفته استفاده خواهد کرد. با اين حال بازي حساس عصر جمعه در تهران را احمد صالحي داور با تجربه اصفهاني قضاوت خواهد کرد.
10 ساعت پیش
تعداد باقیمانده میگوید:
نام موقعیت: طبقه اول قیمت با کارت عضویت: 70000 ریال قیمت با کارت ملی: 90000 ریال تعداد بلیط باقیمانده: 4690 نام موقعیت: طبقه دوم قیمت با کارت عضویت: 50000 ریال قیمت با کارت ملی: 70000 ریال تعداد بلیط باقیمانده: 550
10 ساعت پیش
طبقه اول ضلع جنوبی میگوید:
نام موقعیت: طبقه اول قیمت با کارت عضویت: 70000 ریال قیمت با کارت ملی: 90000 ریال تعداد بلیط باقی‌مانده: 4690
10 ساعت پیش
طبقه دوم ضلع جنوبی میگوید:
نام موقعیت: طبقه دوم قیمت با کارت عضویت: 50000 ریال قیمت با کارت ملی: 70000 ریال تعداد بلیط باقی‌مانده: 550
10 ساعت پیش
رامین میگوید:
یاشا وحید حرف دلمو زدی
10 ساعت پیش
سایت سازمان لیگ میگوید:
حجتالله بهمنی اعلام کرد: در هفته هفتم لیگ برتر پیش از مسابقه پرسپولیس و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی جشن میلاد باسعادت امام رضا(ع) و دهه کرامت برگزار میشود. این مراسم با حضور قاری بین المللی قرآن، مداحان اهل بیت، گروه نواهای آئینی که به 4 زبان آذری، فارسی، انگلیسی و عربی برنامه خود را اجرا میکنند و همچنین خوانندگان موسیقی که به دو زبان فارسی و آذری ترانه میخوانند برگزار میشود.مدیر روابط عمومی سازمان لیگ ادامه داد: در این مراسم از دو خودرو مدیران خودرو رونمایی خواهد شد که یکی از این خودروها بین تماشاگرانی که بلیت الکترونیک خود را خارج از ورزشگاه
10 ساعت پیش
شاهی آداسی میگوید:
دوستان عزیزم بالاخره گند کارای فردوسی پور درامد و معلوم شد چطور در حق مردم خیانت میکند.حتما ببینید کار این بی شرفو... http://www.tractorchi.ir/646/%DA%86%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D9%88-%D9%81%D8%B3%D8%A7%D8%AF/
10 ساعت پیش
تشویق بوندس لیگایی میگوید:
همان بلائی که سر نفت مسجد سلیمان آوردیم را این بار سر پرسپولیس تهران خواهیم آورد ... تا طنین تشویق بوندس لیگایی هواداران متعصب تیراختوری، در استادیوم آزادی هم شنیده می شود(انشاالله 4 گل به ثمر برسد تا چهار مرتبه این تشویق را سر دهیم) نام زننده و فامیلی او را 3 مرتبه خودمان اجراء خواهیم کرد تا خاص بودن،و پرشور بودن و منحصر بودنمان را به همگان نشان دهیم ، یاشاسین شامپیون تیراختور/.
10 ساعت پیش
تشویق ها،از دو گروه تی تی میگوید:
تشویق های دو طرفه ای که هواداران جایگاه به شکل منظم و هماهنگ اجراء می کنند، بایستی در استادیوم آزادی نیز انجام شود ... مخصوصا در بازی با نفت مسجد سلیمان که بکوب و بی وقفه و شاید به مدت 20 دقیقه این تشویق را انجام دادیم که در همین حین تیم تیراختور گل دومش(سامان نریمان جهان) را نیز زد ، این تشویق چنین بود ... تیراختور چئک قاباغا چئک قاباغا هوی هوی هوی هوی هوی (هواداران یان به یان) ائلیمیز سن افتخار سان قهرمان سان قهرمان سان هوی هوی هوی هوی هوی ...(جواب هواداران بغل دستی به آنها با طبل).
10 ساعت پیش
جعفر گامبو میگوید:
یاشاسین فرزاد--- یاشاسین تونی--- یاشاسین تراختور------ ------------- یاشاسین آذربایجااااااااااااااااااااااااااان --------------
11 ساعت پیش
تبریزیم1 میگوید:
برادر عزیزم من هم به هم ریختم و بیشتر متنفر شدم از این ادم بد دل درباره حرفش به لک ولی اشکال نداره این ادم کوچک نمی داند که ما انقدر غیرت داریم حتی به غیر بومی هایی که به دیار ما خدمت کردند و انقدر عاشق دیارمان هستیم که روز به روز بزرگتر خواهیم شد و این محکم ترین پاسخ برای انسانهای کوچک دل خواهد بود
12 ساعت پیش
Yağiş میگوید:
من ، سن ، بیز ...... هاممیز بیر آدیخ هاممیز بیر رنگیخ هاممیز بیریخ ... هاممیز تراختوریخ تراختور ..... بیرلیخده تهراندا پرسپولیسی یخاجاییخ وبیرلیخده سسدنجییخ : یاشاسن آذربایجان یاشاسین آذربایجان .......
12 ساعت پیش