از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم
از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم

سپاهان جام قهرمانی یازدهمین دوره لیگ برتر را نیز بالای سر برد تا برای سومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد اما یکی از نکاتی که قهرمانی این فصل سپاهان را با دو قهرمانی قبلی این تیم متمایز میکند نایب قهرمانی تراکتورسازی تبریز است.

تراکتورسازی تبریز از زمانی که به لیگ برتر بازگشته است همواره از حمایت هواداران پرشور خود برخوردار بوده است و این شور و هیجان هواداران تراکتورسازی تا حدی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران شاهد بودیم تیمی غیر از پرسپولیس و استقلال رکورددار تماشاگر در یک فصل لیگ برتر شد.
تراکتورسازی که از لیگ نهم به لیگ برتر بازگشتی باشکوه داشت با حمایت مثال زدنی هواداران خود نشان داد تیمهای پرطرفدار کشور تنها سرخابیهای پایتخت نیستند و به نوعی جو دو قطبی فوتبال کشور را از لحاظ تعداد هوادار بر هم زد.
پیش از این نیز سپاهان اصفهان با درخشش در دهه ۸۰ فوتبال کشور و افتخارات زیادی که در ایران و آسیا بدست آورد جو دو قطبی فوتبال ایران را از لحاظ قهرمانی و قدرت بر هم زده بود.
اکنون با ۳ قهرمانی پیاپی سپاهان در ۳ سالی که تراکتورسازی تبریز با هواداران پرشور خود در لیگ برتر حضور داشته است میتوانیم به جرات بگوییم تابوی فوتبال دوقطبی ایران در هم شکسته است و تیمهایی به غیر از استقلال و پرسپولیس هستند که با قهرمانیهای پیاپی خود و همچنین شور و هیجان هواداران پرتعداد خود حماسه میآفرینند.
قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی تراکتورسازی را در لیگ یازدهم باید به فال نیک بگیریم. دو تیم قطب شکن فوتبال ایران در دهه ۹۰ حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و باید منتظر سالهای خوبی برای فوتبال کشور باشیم.
نکته قابل تاملی که باید به آن اشاره ای داشته باشیم نزدیکی هواداران و دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در این ۳ سال بوده است. آنها به خوبی درک کرده اند اهداف و آرمانهای این دو تیم تا حدی به یکدیگر نزدیک است و "اتحاد" این دو تیم به قطب شکنی آنها کمک خواهد کرد.
هواداران سپاهان و تراکتورسازی در فضای سایبری و سایتهای هواداری دو تیم نیز روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند و در لیگ دهم بود که مدیرعامل پیشین سپاهان یعنی محمدرضا ساکت طی اظهاراتی تراکتورسازی را تیم دوم هواداران سپاهان خواند.

تعداد بازدید از این خبر: 3183 بار
امتیاز: 41
منبع: سایت هواداران سپاهان
ارسال شده در: 1391/02/24 | ساعت: 9:46
ارسال خبر به:
لطفا در ارسال نظرات این قوانین را رعایت فرمائید:
1.برای سهولت در خواندن و نوشتن، متن های فینگلیش و لاتین تایید نمی شود.
2.هرگونه اظهار نظر حاوی توهین، مطالب غیر ورزشی و سیاسی تایید نمی شود.
3.نظراتی که طولانی و بیش از 560 کاراکتر باشند، تایید نمیشوند.
4.نظراتی که با محتویات یکسان و بیش از یک بار ارسال شود تائید نخواهد شد.

نام شما:
نظر شما:
تعداد کاراکتر مجاز : 560

سوال امنیتی:
= 0 - 2
برترین اخبار 1 ماه اخیر
آخرین نظرات
شیوا میگوید:
تو رو خدا خودتون رو نخندونید به دنبال قهرمانی .....
3 ساعت پیش
آذربایجان-تورکیه میگوید:
من بخدا نمی خواستم این حرف ها را بگم ولی بخدا دارم منفجر می شم . توی خیلی از بازی ها به خاطر اشتباهات لک و خالد شفیعی و ال نعمه امتیاز از دست داده ایم . مثلا همین بازی با پدیده و گل اول پدیده و یا گل دوم استقلال که اقایون لک و شفیعی تقدیم حریف کردند یا گل اول فولاد در اولین بازی تو یادگار و اون بیرون اومدن عجیب غریب لک لک. کلا به نظر من این لک چون حقوق سربازی میگره خیلی بی خیال بازی می کنه.
4 ساعت پیش
مهدی میگوید:
تو هیچ آبرو نداری؟به اسم خودت نظربده نه به اسم دیگران... مطمئنا ساوالان مثل کامنتهای قبلی که با سوء استفاده ازنام ایشان ،کامنت گذاشته بودی عکس العمل نشان خواهدداد .
5 ساعت پیش
علی جوانمردی میگوید:
هوادار تراختورهستم ولی از باخت در برابر پدیده خوشحال شدم زیرااین بازیکنان لیاقت پیروزی ر ا نداشتند اصلا در حد تیم صدر نشین لیک یا مدافع عنوان قهرمانی نبودند. بردن این بازی شبیه بردن تیم های قرطی پایتخت می شد وارزشی نداشت.
5 ساعت پیش
مهران میگوید:
یاشاسین تراختور (یاشاسین رسول خطیبی)
5 ساعت پیش
مهرداد میگوید:
یادش بخیر زمانی که سارپ بازیها را به دقت آنالیز می کرد الان سایت fcازسایتهای دیگه مطلب می زنه
6 ساعت پیش
تیرختورچی میگوید:
تیرختور2نفر قشه دفاع و 2نفر یاخچی وسط اویونچو ایستیر،یوخسا بو وضعینن چوخ موشکولره توشجاخ.
6 ساعت پیش
farzin میگوید:
کامیلن موافیقم
6 ساعت پیش
جواد میگوید:
آقای خطیبی خواهش میکنم اقای نصرتی را به تیم برگردانید تجربه اون توی آسیا خیلی میتونه به دردمون بخوره
6 ساعت پیش
اور میه لی میگوید:
همیشه داری منت میزنی غرور بد جوری برت داشته ایرانپوریان سال فبل کجا ایران پوریا امسال کجا یه ذره تورو خدا خجالت بکشین 1میلیارد پول مفت قراردادتمام کم کاریاتون وجدان داشته باشین و مارو کمتر سکته ندین اگه بازی درست و حسابی بازی کنین و ببازین من یکی نا خلفم اگه اعتراضی بکنم 8 بازی 9 امتیاز تو به این میگی شکم سیری اگه 7بازی 21 امتاز میگرفین میشد گفت اینا بابا دیگه از تک وتا افتادن و نغرور شدن تو شما فقط مغرور قرارداتون هستین و خوشی زده زیر دلتون پول کلان میگیری که سرت هم برای تراختور بدی امیلیارد دیه شش نفر آدمه بادرد بازی کردم همیشه منت سرم گذاشتی
6 ساعت پیش
...بعبارت دیگر: میگوید:
بعبارت دیگر،تنهافردیکه میتواندنظر بدهدخودخطیبی است که متاسفانه بعداز20بازی رسمی هنوزنه ارنج ثابتی داردونه بازیکنانش راشناخته است ودرهربازی جای بازیکنان راعوض میکندکه انشالله آخرفصل ازتیم شناخت پیدامیکند!وباید حتما ازتیم حمایت کنیم ومعنی حمایت ازنظر آقای خطیبی وشرکاء همان حماقت محض است که مردم ازکاروزندگی بمانندوبه ورزشگاه بیایندودرمقابل باختها عیبی یوخ...عیبی یوخ بگویندوسرافکنده برگردندودم بر نیاورندو الا.......
6 ساعت پیش
اور میه لی میگوید:
حرفت سنجیده ودرست هرگز پشت به تبم وکادرفنی نمیکنیم ولی یاغیش شماهم قبول کن رسول واقعا زمین گیر شده هیچ حرف حسابی هم کارگرش نیست بازیکنها ازانگیزه و آمادگی خیلی دورشدندنامردها ازغرور هم نیفتادن به خیالشون دارن بهترین بازیهای عمرشون رو میکنندایرانپوریان میگه چشم سیری کردیم باختیم یکی نیست بگه آخه مردحسابی مگه5تاگل زده بودین که چشم سیری کردین وباختین اگه ناراحت نشی بامنتهاشون اینا مارو قاقول فرض کردن من که دیگه حالم تا اینها دو سه بازی پشت سرهم نبرن حالشون رو هر هفته حالشون رو مدام میگیرم عرضه نن اوتانماخدا واله یاخجی شیدی
6 ساعت پیش
tursa میگوید:
من از مرند پیام میزارم و با کمال شرمندگی میگم که همسایه محسن هستم بچه ها و مدیر سایت ازتون خواهش میکنم یه گروه یا پیج و یا کمپینگ اینترنتی برای اخراج محسن دلیر از باشگاه و یا خارج کردن این شخص از لیست 18 نفره باشه.چون این شخص بقدری بخل و حسادت به ادینهو میکنه ک حتی یه پاس ساده هم نمیده(البته در تواناییش که پاس بده)
7 ساعت پیش
؟ میگوید:
عیبی یوخ
7 ساعت پیش
حسن میگوید:
اصلا فدای سر خطیبی وفک وفامیلش ! به جهنم سرخوردگی مردم آذربایجان ! به درک که بااین افت ها به رده ششم میرسیم !
7 ساعت پیش