از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم
از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم

سپاهان جام قهرمانی یازدهمین دوره لیگ برتر را نیز بالای سر برد تا برای سومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد اما یکی از نکاتی که قهرمانی این فصل سپاهان را با دو قهرمانی قبلی این تیم متمایز میکند نایب قهرمانی تراکتورسازی تبریز است.

تراکتورسازی تبریز از زمانی که به لیگ برتر بازگشته است همواره از حمایت هواداران پرشور خود برخوردار بوده است و این شور و هیجان هواداران تراکتورسازی تا حدی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران شاهد بودیم تیمی غیر از پرسپولیس و استقلال رکورددار تماشاگر در یک فصل لیگ برتر شد.
تراکتورسازی که از لیگ نهم به لیگ برتر بازگشتی باشکوه داشت با حمایت مثال زدنی هواداران خود نشان داد تیمهای پرطرفدار کشور تنها سرخابیهای پایتخت نیستند و به نوعی جو دو قطبی فوتبال کشور را از لحاظ تعداد هوادار بر هم زد.
پیش از این نیز سپاهان اصفهان با درخشش در دهه ۸۰ فوتبال کشور و افتخارات زیادی که در ایران و آسیا بدست آورد جو دو قطبی فوتبال ایران را از لحاظ قهرمانی و قدرت بر هم زده بود.
اکنون با ۳ قهرمانی پیاپی سپاهان در ۳ سالی که تراکتورسازی تبریز با هواداران پرشور خود در لیگ برتر حضور داشته است میتوانیم به جرات بگوییم تابوی فوتبال دوقطبی ایران در هم شکسته است و تیمهایی به غیر از استقلال و پرسپولیس هستند که با قهرمانیهای پیاپی خود و همچنین شور و هیجان هواداران پرتعداد خود حماسه میآفرینند.
قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی تراکتورسازی را در لیگ یازدهم باید به فال نیک بگیریم. دو تیم قطب شکن فوتبال ایران در دهه ۹۰ حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و باید منتظر سالهای خوبی برای فوتبال کشور باشیم.
نکته قابل تاملی که باید به آن اشاره ای داشته باشیم نزدیکی هواداران و دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در این ۳ سال بوده است. آنها به خوبی درک کرده اند اهداف و آرمانهای این دو تیم تا حدی به یکدیگر نزدیک است و "اتحاد" این دو تیم به قطب شکنی آنها کمک خواهد کرد.
هواداران سپاهان و تراکتورسازی در فضای سایبری و سایتهای هواداری دو تیم نیز روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند و در لیگ دهم بود که مدیرعامل پیشین سپاهان یعنی محمدرضا ساکت طی اظهاراتی تراکتورسازی را تیم دوم هواداران سپاهان خواند.

ثبت آگهی رایگان در TBZ
تعداد بازدید از این خبر: 3079 بار
امتیاز: 40
منبع: سایت هواداران سپاهان
ارسال شده در: 1391/02/24 | ساعت: 9:46
ارسال خبر به:
لطفا در ارسال نظرات این قوانین را رعایت فرمائید:
1.برای سهولت در خواندن و نوشتن، متن های فینگلیش و لاتین تایید نمی شود.
2.هرگونه اظهار نظر حاوی توهین، مطالب غیر ورزشی و سیاسی تایید نمی شود.
3.نظراتی که طولانی و بیش از 560 کاراکتر باشند، تایید نمیشوند.
4.نظراتی که با محتویات یکسان و بیش از یک بار ارسال شود تائید نخواهد شد.

نام شما:
نظر شما:
تعداد کاراکتر مجاز : 560

سوال امنیتی:
= 0 + 6
برترین اخبار 1 ماه اخیر
بررسی عملكرد اوليويرا از نگاه آمار
451 امتیاز | 3474 بازدید
سه بازیکن جوان و بومی درلیست خرید فصل بعد تونی اولیویراقرار گرفت
287 امتیاز | 5754 بازدید
دوران كاشت سيب زمينی تمام شده است/ مسولان بفكر زير ساخت چمن استاديوم باشند
218 امتیاز | 2483 بازدید
عيبی يوخ
215 امتیاز | 4029 بازدید
ايستاده مقابل قانون - تلاش برای حذف تراختور
207 امتیاز | 5415 بازدید
خيال آقايان راحت شد - زيارت قبول!
194 امتیاز | 3808 بازدید
تونی و تغييرات محسوس در نوع بازی
180 امتیاز | 5456 بازدید
تونی پس از يك سال پاسخ قلعه نوعی را داد! ، مشت تونی بر دهان منتقدين
178 امتیاز | 4603 بازدید
...
177 امتیاز | 5913 بازدید
هواداران حتما بخوانند!!!
176 امتیاز | 3731 بازدید
تراكتور تا پايان موعد مقرر بازيكن به تيم ملی نمی دهد
154 امتیاز | 2814 بازدید
تورپاق بورجوموز
146 امتیاز | 2818 بازدید
پیام نوروزی تونی الیویرا به هواداران تراکتور
138 امتیاز | 2949 بازدید
انصاریفرد: به عربستان میروم تا به تراکتورسازی کمک کنم
133 امتیاز | 3885 بازدید
رای اعتماد به برنامه نود ؟!
128 امتیاز | 5308 بازدید
آخرین نظرات
بهرام-تبریز میگوید:
اگه ما به بودن تونی اصرار میکنیم واسه این نیست که عاشق چشم و ابروش هستیم.واسه اینه که امتحانشو پس داده.تیم پاس که اون موقع قهرمان شده شرایط لیگ با اون موقع خیلی فرق میکنه.شما یه دانشجو رو تصور کن که تو دانشگاه معدلش 20 هست ولی وقتی میاد تو بازار کار هیچ کاری ازش برنمیاد.جلالی هم دقیقا مثل اونه.دیروز همین فولادی که الجیش رو برد رو تو اهواز تو منگنه کرده بودیم با پنالتی مارو بردن.((همه این حرفها به کناردلیل نتیجه نگرفتنمون فقط یه چیزه:سفارش از بیرون به بعضی بازیکنا واسه باختن تیم وسلام))نه زمین نه خستگی نه نبود بازیکن و نه...
9 ساعت پیش
تراختور میگوید:
سارپ سنین جانیوی یییم /الحق که حرفهای خوبی میزنی یاشاسین
9 ساعت پیش
بهرام-تبریز میگوید:
دوست عزیز مربی مورد نظر شما تیم رو یک ماه قبل از شروع فصل در اختیار گرفت که ان موقع 80 درصد تیم بسته شده بود و 2 3تا بازیکنمون مثل انصاریفرد مونده بودن.ایشون تنها وعده وعید میدادند.وتا اخرین بازی نیم فصل ترکیب تیمشو نتونسته بود پیدا کنه و همش ترکیب عوض میکرد و درست یادمه 3 تا بازی به پایان نیم فصل مونده بود گفت بازی های بعدی انشالا هماهنگ میشیم.اگه اقای جلالی تونست تا اونجا پیش بره فقط با غیرت بازیکنا و حمایت های هوادارا بود.
9 ساعت پیش
بهرام-تبریز میگوید:
سلام دوست عزیز.میشه دلایلتون رو واسه موافق نبودن با این مطلب بیان کنین؟
9 ساعت پیش
یاشاسین تونی تاکا میگوید:
اونایی هم که دلشون برای جلال هنگی تنگ شده جاشون اینجا نیست اول نظرسنجی رو بیبین بعد...
9 ساعت پیش
یاشاسین تونی تاکا میگوید:
آقای احمد با این حرفت یعنی میگی مسولان خوب کردن رفتن زیارت !
9 ساعت پیش
یاشار میگوید:
بابا جمع کنین بساطتونو.این شمایید که دارید با این حرفا به تراختور ضربه می زنید!دم به دم که نباید مدیرعامل تیمو عوض کرد!یه فرصت بدین ببینیم چیکار می کنن آخه!تیم نصفه و نیمه و بدهکار زینی رو اومده جمع کرده قهرمان جام حذفی شده البته با درایت تونی!چی می خواین؟؟؟بابا این تیمی زینی و جلالی خرابش کردن نه تونی و نظمی!هی بگین بیا استعفا بده!اصلا شما از مدیریت با ثبات و فوتبال سرتون می شه؟؟؟!!!!سپاهان رو نه مربی و بازیکن که مدیریت با ثبات سپاهانش کرده
9 ساعت پیش
یاشار میگوید:
مدیر عامل بودن لیاقت میخواهد که این نداره . اگه ما خودمون مثل اوردن تونی دست بکار نشیم تیم رو به گند میکشن . باید کاری کنیم که با تونی قرارداد ببندن و از همین حالا فکر نگه داشتن بازیکنای تاثیر گذار و شوت کردن بازیکنهایی مثل بائو و کاظمیان بشن که از همین حالا واسه بازیکنای خوبمون نقشه کشیدن
9 ساعت پیش
ناصر میگوید:
وقتی پای پول میاد وس همه شاخو شونه میکشن درسته که شما برای تیم ما زحمت کشیدی و ماهم از شما ممنون ولی تراکتور هم شما رو کیانی کرده پس شماهم ممنون ما راستی اگه سه برابر پیشنهاد دارید همه برید تراکتور با بومیها هم جایگاه هفتم ششم رو به راحتی میتونه بدست بیاره درسته واسه قهرمانی حظفی باید پاداش بگیرید ولی باید برای نتایج ضعیف لیک 50 درصد از قراردادتان کسر شود درسته یانه ؟
9 ساعت پیش
تورک قیز(ازر قیزی) میگوید:
اقا تونی چرا وبه چه امیدی باید تو این تیم بمونه؟؟؟؟نظمی_ششگلانی_امکانات_پوووووول_مسوولای بفکر_بازیکنااااا_2هزار گاها100نفر تماشاچی_بایو مهرازما دقیقی کاظمیان_چرا نباید بره تو تیمای عربی باخیال راحت با بهترین پولا و بازیکنا کار کنه چرا؟؟؟؟؟
9 ساعت پیش
باخت اس اس مبارک باد میگوید:
علت باخت اس اس مشخص شد: 1:قلعه نویی و ماجدی باید با چند تا از بایکنان الشباب، قبل از بازی ،تلفنی احوال پرسی میکردند تا بازی را واگذار نکنند ... 2:بمب چند فصل حاج فتح الله زاده و یار دوازدهم این تیم(که در فصل های 11 و 12)به یاری این تیم می شتافت در غیبت کبری بود !
9 ساعت پیش
مهرداد اورميا میگوید:
توني بايد بماند..
10 ساعت پیش
مهرداد اورميا میگوید:
بعد از مدتها يك مقاله كوبنده و انتقادي همان چيزي كه از اف سي سراغ داشتيم... آقايان نظمي و هيئت مديره ديگر بين ما و شما رابطه اي وجود ندارد لطفا با خلوص نيت و بدون حاشيه استعفا خود را تقديم مسئولان بدهيد.. تيم نظامي هم آخر عاقبتش همين خواهد بود (جولان گاه دلال ها و افراد پشت پرده) بخاطر اينكه يك مسئول آگاه ورزشي هدايت تيم را بر عهده ندارد.
10 ساعت پیش
هادی میگوید:
من نمی دانم امثال فخرالدینی و دقیقی که استپ کردن که ضروری ترین حرکت در فوتبال هست را بلد نیستن چطور به اینجا رسیدن البته توی تیم که امثال اینا کم نیست سامان نریمان جهان نشان داد که سطح لیگ ایران چقدر پایین هست ما در بناب امثال سامان کم نداریم و اون به راحتی در لیگ می درخشه تا زمانی که به بومی ها میدان ندهیم همینه خون دل خوردن برای هوادارن خواهشا چاپ کنید
10 ساعت پیش
هرکی میگوید:
حالا یه عده جمع بشن و بگن اقا تقصیر فدراسیونه تقصیر اس اس و پسپسه... اقا والا مقصر خودمونیم مقصر مدیرای شهر خودمونه تقصیرو نندازیم گردن انگلیسیا
10 ساعت پیش