از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم
از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم

سپاهان جام قهرمانی یازدهمین دوره لیگ برتر را نیز بالای سر برد تا برای سومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد اما یکی از نکاتی که قهرمانی این فصل سپاهان را با دو قهرمانی قبلی این تیم متمایز میکند نایب قهرمانی تراکتورسازی تبریز است.

تراکتورسازی تبریز از زمانی که به لیگ برتر بازگشته است همواره از حمایت هواداران پرشور خود برخوردار بوده است و این شور و هیجان هواداران تراکتورسازی تا حدی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران شاهد بودیم تیمی غیر از پرسپولیس و استقلال رکورددار تماشاگر در یک فصل لیگ برتر شد.
تراکتورسازی که از لیگ نهم به لیگ برتر بازگشتی باشکوه داشت با حمایت مثال زدنی هواداران خود نشان داد تیمهای پرطرفدار کشور تنها سرخابیهای پایتخت نیستند و به نوعی جو دو قطبی فوتبال کشور را از لحاظ تعداد هوادار بر هم زد.
پیش از این نیز سپاهان اصفهان با درخشش در دهه ۸۰ فوتبال کشور و افتخارات زیادی که در ایران و آسیا بدست آورد جو دو قطبی فوتبال ایران را از لحاظ قهرمانی و قدرت بر هم زده بود.
اکنون با ۳ قهرمانی پیاپی سپاهان در ۳ سالی که تراکتورسازی تبریز با هواداران پرشور خود در لیگ برتر حضور داشته است میتوانیم به جرات بگوییم تابوی فوتبال دوقطبی ایران در هم شکسته است و تیمهایی به غیر از استقلال و پرسپولیس هستند که با قهرمانیهای پیاپی خود و همچنین شور و هیجان هواداران پرتعداد خود حماسه میآفرینند.
قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی تراکتورسازی را در لیگ یازدهم باید به فال نیک بگیریم. دو تیم قطب شکن فوتبال ایران در دهه ۹۰ حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و باید منتظر سالهای خوبی برای فوتبال کشور باشیم.
نکته قابل تاملی که باید به آن اشاره ای داشته باشیم نزدیکی هواداران و دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در این ۳ سال بوده است. آنها به خوبی درک کرده اند اهداف و آرمانهای این دو تیم تا حدی به یکدیگر نزدیک است و "اتحاد" این دو تیم به قطب شکنی آنها کمک خواهد کرد.
هواداران سپاهان و تراکتورسازی در فضای سایبری و سایتهای هواداری دو تیم نیز روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند و در لیگ دهم بود که مدیرعامل پیشین سپاهان یعنی محمدرضا ساکت طی اظهاراتی تراکتورسازی را تیم دوم هواداران سپاهان خواند.

تعداد بازدید از این خبر: 3158 بار
امتیاز: 41
منبع: سایت هواداران سپاهان
ارسال شده در: 1391/02/24 | ساعت: 9:46
ارسال خبر به:
لطفا در ارسال نظرات این قوانین را رعایت فرمائید:
1.برای سهولت در خواندن و نوشتن، متن های فینگلیش و لاتین تایید نمی شود.
2.هرگونه اظهار نظر حاوی توهین، مطالب غیر ورزشی و سیاسی تایید نمی شود.
3.نظراتی که طولانی و بیش از 560 کاراکتر باشند، تایید نمیشوند.
4.نظراتی که با محتویات یکسان و بیش از یک بار ارسال شود تائید نخواهد شد.

نام شما:
نظر شما:
تعداد کاراکتر مجاز : 560

سوال امنیتی:
= 9 + 5
برترین اخبار 1 ماه اخیر
...
203 امتیاز | 6886 بازدید
انصاری‌فرد: تراکتور افتخار آذربایجان است/ همیشه این تیم را خانه خودم می‌دانم
6 امتیاز | 4571 بازدید
حضور همه جانبه در اولین بازی
4 امتیاز | 3183 بازدید
نظمی: در تراکتورسازی به روی انصاری‌فرد باز است
4 امتیاز | 1611 بازدید
لک: بعد از گل فولاد، 45 دقيقه گريه کردم!
4 امتیاز | 2008 بازدید
مهدی کیانی: با 3 امتیاز به تبریز برمی گردیم
4 امتیاز | 1843 بازدید
خطیبی: یک جای خالی در لیست داریم
3 امتیاز | 5399 بازدید
حسین خطیبی: نظر نهایی را خود رحمانی می دهد
3 امتیاز | 3079 بازدید
کسب 3 امتیاز در اولین بازی
2 امتیاز | 3032 بازدید
محمد ابراهیمی: در اصفهان تنها نخواهیم بود
2 امتیاز | 2284 بازدید
ذوالفقاری: ادینیو حرفه ای است، قهر نمی کند
2 امتیاز | 2666 بازدید
خطیبی: نمی‌دانم چرا همه می‌گویند بازی دادن به جوان‌ها ریسک است
2 امتیاز | 2053 بازدید
خطیبی:مدعیان پس از هفته هفتم مشخص می شوند
1 امتیاز | 1764 بازدید
نریمان جهان: به من بگویید اینیستا
1 امتیاز | 2298 بازدید
داوران هفته اول ليگ برتر مشخص شدند
1 امتیاز | 1491 بازدید
آخرین نظرات
فاطمه میگوید:
سلام به تراکتوری های گرامی درخواست کمک دارم برای یک خانواده فقیر اگر کسی حاضر به کمک باشد لطقا جواب دهید تا مشخصات دریافت نماید به شرط تحقیق
1 ساعت پیش
مهرداد تیراختورچی میگوید:
فروکن بیرون .....فروکن بیرون گده ...... مال شما زیاده ..کافیه ....یالله ....باس اشیه گوروم ......
1 ساعت پیش
ناشناس میگوید:
خاقان قردشیم لطف اله بو آقانین کامنت لرین تائید المه ....والله اعصاب چکمیر .....آقالیغ اله دااااااااا
1 ساعت پیش
مهرداد تیراختورچی میگوید:
چشم لوسیانو .....مطمئن باش طبقه پایین پر میشه ....شک نکن .... تو گلزنیتو بکن ....پرکردن سهند با ما .... یاشاسین آذربایجان
1 ساعت پیش
فرزاد میگوید:
5 بازی 10 امتیاز نتیجه خوبیه اما تراختور قبلا با قلعه نویی از 5 بازی 12 امتیاز گرفته.صرفا برای یاد آوری عرض کردم.
1 ساعت پیش
traxtoooor میگوید:
با این مدیریت ورزشگاه پررررررررررررررررررر نمیشه
2 ساعت پیش
نوید تیراختورچی میگوید:
یاشا قارداش ...
2 ساعت پیش
پرشورها بخوانند ... میگوید:
هواداران پرشور و باشعور تیراختوری دقت فرمایید ... دیگر وقت آن فرا رسیده که سکوهای استادیوم به تسخیر پرشورها بیفتد ! به هیچ وجه زیبنده و برازنده ما نیست که سکوهای استادیوم،خالی از یک هوادار تیراختوری بماند ... دلمان می خواهد روز جمعه،همه جایگاه های ورزشگاه به مانند مسابقه فصل گذشته با استقلال تهران،کیپ تا کیپ و مملو از هوادارانی باشد که پرچم های خوش رنگ تیراختور را به اهتزار در می آورند ! باید مسابقه تیراختور-نفت مسجد سلیمان پرتماشاگرترین بازی،در 6 هفته از رقابت های انجام شده لیگ،لقب بگیرد... ادینیهو:گل زدن از من،پرکردن استادیوم از پرشورها/.
2 ساعت پیش
نوید تیراختورچی میگوید:
هر چقدر هم کم شده باشند به گرد پای پرسپولیسی ها و استقلالی ها نمی رسند... با همه امکاناتی که دارید نمی توانید از مرز 15 هزار نفر بیشتر شوید ، امکاناتتان:همکاری رییس سازمان لیگ با شماها(ساعت و زمان خوب) سرویس دهی مناسب در ایاب و ذهاب(خط مترو-اتوبوس رایگان و ...) و از همه مهم تر دسترسی راحت شما برای ورود به استادیوم آزادی(مثل ما نیستید که 4 کلیومتر پیاده روی و کوه پیمایی کنید تا برسید به خود استادیوم وقتی هم که رسیدیم بایستی یک دور کامل بزنیم تا برسیم به تک درب ورودی استادیوم) با این همه حال هواداران ما از تماشاگران شماها عده شان زیادتر است/.
2 ساعت پیش
نوید تیراختورچی میگوید:
این فرد را بشناسید ... محمد اسم کاربریش نیست، او یک پرسپولیسی است که متاسفانه اردبیلی هم هست ... در سایت گل اسم کاربری من را به تمسخر می گرفت و می نوشت{نوید فرغون دان دوشدی}.
2 ساعت پیش
حضور 100 هزار نفری میگوید:
نگاه هواداران تیراختور بایستی تغییر کند ... تیم نفت مسجد سلیمان را در چشم تیم استقلال ببینیم و تمامی سکوها را روز جمعه پر کنیم ، مهم عزیزان کسب 3 امتیاز بازی است ،تیم ما همیشه در مقابل تیمهای ضعیف و بی ادعا امتیاز از دست داده ! پس با نیل به این موضوع با حضور گسترده مان هم به صدر جدول نزدیک خواهیم شد و همچنین به بازیکنان برای بازی جمعه هفته آینده مقابل پرسپولیس انگیزه خواهیم داد ... به قول مثل رایج که می گوید:از آن نترس که هیاهو دارد از آن بترس که سر به زیر دارد(مسجد سلیمان شاید برایمان دردسر ساز شود) پس حمایت 100 هزار نفری از تیم لازم و واجب است/.
2 ساعت پیش
علی آزربایجان میگوید:
دولت پشتتون نیس ک هس . روزنامه ندارین ک دارین. تی وی و تموم رسانه ها ازتون الکی حمایت نمیکنن ک میکنن . ایاب و ذهابتون خوب نیس ک هس . مسئولین ورزشگاهتون کاری ب کارتون دارن ک ندارن . همه و همه دس ب دست هم دادن تا از شما حمایت کنن ک میکنن . ینی تو این چیزارو نمی بینی؟؟ من الان پاشم از خونه برم یادگار باس چن تا کوهو رد کنم تا برسم اونجا . بازم با این حال ب هیچ جا نرسیدین . افتخار کسب کردن با مافیا و حمایت دولتو اینا توو ایران ک ارزشی نداره داداش من . یادتونم نرفته ک وقتی با تراختور توو ازادی بازی دارین همتون ب ورزشگاه میاین تا مبادا تراختوری ها جاتونو بگیرن
2 ساعت پیش
تراختور آذربایجان میگوید:
چوخ ساغول - پس حتما به خاطر عشق به وطنم و تراختور ساعت 4 بعد از ظهر ورزشگاهم . یاشاسین آنایوردوم آذربایجان
2 ساعت پیش
ناشناس میگوید:
آقا نمیشهبری سایت خودتون یا نه اونقدر فقیرین که سایتتون به درد تیم های دسته دومی میخوره خخخخخخخخخخخخخخخخخ
2 ساعت پیش
علی آزربایجان میگوید:
چاکر حاج ادینهوی گلمونم هستم .
2 ساعت پیش