از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم
از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم

سپاهان جام قهرمانی یازدهمین دوره لیگ برتر را نیز بالای سر برد تا برای سومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد اما یکی از نکاتی که قهرمانی این فصل سپاهان را با دو قهرمانی قبلی این تیم متمایز میکند نایب قهرمانی تراکتورسازی تبریز است.

تراکتورسازی تبریز از زمانی که به لیگ برتر بازگشته است همواره از حمایت هواداران پرشور خود برخوردار بوده است و این شور و هیجان هواداران تراکتورسازی تا حدی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران شاهد بودیم تیمی غیر از پرسپولیس و استقلال رکورددار تماشاگر در یک فصل لیگ برتر شد.
تراکتورسازی که از لیگ نهم به لیگ برتر بازگشتی باشکوه داشت با حمایت مثال زدنی هواداران خود نشان داد تیمهای پرطرفدار کشور تنها سرخابیهای پایتخت نیستند و به نوعی جو دو قطبی فوتبال کشور را از لحاظ تعداد هوادار بر هم زد.
پیش از این نیز سپاهان اصفهان با درخشش در دهه ۸۰ فوتبال کشور و افتخارات زیادی که در ایران و آسیا بدست آورد جو دو قطبی فوتبال ایران را از لحاظ قهرمانی و قدرت بر هم زده بود.
اکنون با ۳ قهرمانی پیاپی سپاهان در ۳ سالی که تراکتورسازی تبریز با هواداران پرشور خود در لیگ برتر حضور داشته است میتوانیم به جرات بگوییم تابوی فوتبال دوقطبی ایران در هم شکسته است و تیمهایی به غیر از استقلال و پرسپولیس هستند که با قهرمانیهای پیاپی خود و همچنین شور و هیجان هواداران پرتعداد خود حماسه میآفرینند.
قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی تراکتورسازی را در لیگ یازدهم باید به فال نیک بگیریم. دو تیم قطب شکن فوتبال ایران در دهه ۹۰ حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و باید منتظر سالهای خوبی برای فوتبال کشور باشیم.
نکته قابل تاملی که باید به آن اشاره ای داشته باشیم نزدیکی هواداران و دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در این ۳ سال بوده است. آنها به خوبی درک کرده اند اهداف و آرمانهای این دو تیم تا حدی به یکدیگر نزدیک است و "اتحاد" این دو تیم به قطب شکنی آنها کمک خواهد کرد.
هواداران سپاهان و تراکتورسازی در فضای سایبری و سایتهای هواداری دو تیم نیز روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند و در لیگ دهم بود که مدیرعامل پیشین سپاهان یعنی محمدرضا ساکت طی اظهاراتی تراکتورسازی را تیم دوم هواداران سپاهان خواند.

تعداد بازدید از این خبر: 3151 بار
امتیاز: 39
منبع: سایت هواداران سپاهان
ارسال شده در: 1391/02/24 | ساعت: 9:46
ارسال خبر به:
لطفا در ارسال نظرات این قوانین را رعایت فرمائید:
1.برای سهولت در خواندن و نوشتن، متن های فینگلیش و لاتین تایید نمی شود.
2.هرگونه اظهار نظر حاوی توهین، مطالب غیر ورزشی و سیاسی تایید نمی شود.
3.نظراتی که طولانی و بیش از 560 کاراکتر باشند، تایید نمیشوند.
4.نظراتی که با محتویات یکسان و بیش از یک بار ارسال شود تائید نخواهد شد.

نام شما:
نظر شما:
تعداد کاراکتر مجاز : 560

سوال امنیتی:
= 1 - 5
برترین اخبار 1 ماه اخیر
بدترین عملکرد در نقل و انتقالات چند فصل اخیر
199 امتیاز | 7888 بازدید
...
198 امتیاز | 6680 بازدید
گرداني: اينگونه پيش برود، بايد براي نيافتادن بجنگيم
104 امتیاز | 3960 بازدید
انتقاد شدید مرتضی اسدی از تراکتورسازی
73 امتیاز | 4087 بازدید
احتمال بازگشت نصرتی و آل نعمه/ مذاکره با سرمربی سابق تیم ملی
60 امتیاز | 5965 بازدید
طالبی: قهرمان شدیم اما 15 درصد جریمه مان کردند
50 امتیاز | 2318 بازدید
ابراهیمی: نمی دانم باشگاه با چه هدف گذاری در مسابقات حاضر می شود
37 امتیاز | 2633 بازدید
عبدالزهرا: ادينهو بيايد زوج خوبي ميشويم
19 امتیاز | 3185 بازدید
برنامه شش هفته اول لیگ برتر؛ تراکتورسازی - فولاد افتتاحیه لیگ
6 امتیاز | 2414 بازدید
توافق با صدا و سیما جهت پخش زنده مراسم رونمایی از پیراهن تیم
5 امتیاز | 2500 بازدید
نظمی: با نکونام به توافقات خوبی رسیده ایم
1 امتیاز | 4809 بازدید
خرید جدید تراکتور
1 امتیاز | 8217 بازدید
تراکتورسازی پیگیر جذب رحمانی و حمودی/ از جذب انصاریفرد ناامید نیستیم
1 امتیاز | 4962 بازدید
نظمی: زیر انتقادات و هجمه‌ همه جانبه تنهای تنها بودم
1 امتیاز | 3766 بازدید
خطیبی: یک جای خالی در لیست داریم
1 امتیاز | 4389 بازدید
آخرین نظرات
تراکتورآزربایجان میگوید:
باحضورخودمون استادیوم80هزارنفری یادگارامام(سهند)را پرازجمعیت عاشق تراکتوروآزربایجان خواهیم کرد,یاشاسین تراکتور .
3 ساعت پیش
تلاش میگوید:
تصمیمتو گرفتی!؟! میخوای بخاطر نبودن کاظمیان، بائو ، فخرالدینی ، نصرتی و ... تراختور رو تنها بذاری!؟!؟ مگه بخاطر اینا میومدی استادیوم!؟! چی!؟!؟........ کریمی رفته!؟ کریم رفته!؟!!!..... مگه وقتی کریمی بازی نمیکرد تراختور نبود!؟!!! مگه منو تو تراختورو بخاطر ستاره هاش دوس داریم!؟! تو رو نمیدونم ولی تراختور توی قلب منه. منتظر شروع لیگم تا از اولین هفته برم استادیوم میای یا نه!؟
3 ساعت پیش
چالدران میگوید:
اسم تیمت را خوب نوشتی استقلول. از همه خواهش میگنم این گامنت را خوب بخوانند.
3 ساعت پیش
تشویق بشیکتاشی میگوید:
تشویق بشیکتاشی ،علاوه بر اینکه در بدو ورود بازیکنان به داخل زمین مسابقه توسط هواداران و تی تی های باغیرت،سر داده می شود ،بایستی در اواسط بین هر دو نیمه نیز اجراء شود ...(در فینال بازی جام شهداء توسط هواداران نیز شنیده شد) برای هماهنگی هواداران خوب است. [بیر ایکی اوچ تیراختور تیراختور یایا یایا یایا یایا یاشا تیراختور یایا یایا یایا یایا یاشا تیراختوررررررررررررررر]
4 ساعت پیش
در مکتب تیراختور میگوید:
احتمالا تو هم یک استقلالی هستی که دوست نداری که تیراختور به مانند همیشه تیم پرتماشاگر و پرهوادار هفته نخست لقب بگیرد ... این طور نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
4 ساعت پیش
عشقیم روحوم تیراختوردی ... میگوید:
ای تیراختور سنی من دنیایا ساتمارام ایه دونیالار منیم اولسا دا ،بو دونیایی سنه خاطیر ساتارام.
4 ساعت پیش
علیرضا میگوید:
ایشالا با حضور هفتاد هزار نفری اولین بردمون رو جشن میگیریم همه باهم پنجشنبه استادیوم سهند
4 ساعت پیش
یاغیش میگوید:
به جای بیشرف از اووووووه. به داوری اعتراض کنیم
4 ساعت پیش
علیرضا میگوید:
اگه بختیار بیاد عالی میشه بازیکنه خوبیه به درد تراختور میخوره
4 ساعت پیش
در مکتب تیراختور میگوید:
پسر آبی مثل اینکه قرصات رو نخوردی ؟؟؟ تیم مقابلتان راه آهن هست(فراموش نکنید) خیلی خیلی زیاد بیایید فوقش می شوید 1000 نفر ... اگر در فینال جام شهداء آمدید به خاطر نام تیراختور و هوادارانش بود والا از تیم راه آهن مهد کودکی اندکی تماشاچی هاتون زیادتر شده بود ... از روزی که به لیگ برتر آمدیم پرتماشاگرترین و پرهوادارترین تیم باشگاهی ایران و حتی آسیا شده ایم برای یک بار هم که شده قانون 10 درصدی تیم میهمان را نگذارید آن وقت حتی جای نخ و سوزن در استادیوم آزادی(دومین استادیوم خانگیمان)نمی گذاریم. افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
4 ساعت پیش
نوید تیراختورچی میگوید:
خودمان را دست کم نگیریم در فینال جام شهداء فکر می کنید اگر به جای تیراختور تیم دیگری بود آیا طرفداران استقلالی به استادیوم می آمدند؟ مسلما جوابش خیر می باشد، آنها به خاطر نام تیراختور که هوادارانش را نیز همیشه و در همه شرایط به عنوان یار دوازدهم در کنار تیمشان هستند را خواهند دید پس به خاطر اینکه تیمشان در شهر خودشان احساس غربت نکند به استادیوم سرازیر می شوند! البته شور و هیجان هواداران تیراختور را هیچ وقت نخواهند داشت(چونکه سبک و سیاق و نحوه تشویق هواداران تیراختوری خاص و استثنائی است) تیراختور شدیدا وابسته به هوادارانش است(تیمی است هوادار محور
4 ساعت پیش
تلاش میگوید:
بله اوتوب جام حذفی ده اوتدی چوخ دا گوزل اوتدی فولادین بازیکن لاری گیجلمیشدی
4 ساعت پیش
فرزاد میگوید:
امیدوارم که روز 5 شنبه همه بیان و در اولین بازی که به نوعی سوپر جام هست با تمام توان از تراختور حمایت کنن. اون چیزی که تراختور رو از بقیه تیم ها متمایز میکنه هوادارانش هستن.یه خواهش هم از دوستان که علیه داور شعار ندید.با هر سوت اشتباه هجمه بی... علیه داور کار درستی نیست.آذربایجان دارای چند هزار سال سابقه تمدنی هست که دست کم به عصر آهن برمیگرده و این بار سنگینی هست که بر دوش هر آذربایجانی عاشق که باید در حفظ و اشاعه اون تلاش کنه.یاشاسین آذربایجان
4 ساعت پیش
صابر تراختور میگوید:
ساعت 4 اگه جا پيدا كردي بيا از 12 اونجام اونم ميترسم جا پيدا نشه
4 ساعت پیش
نوید تیراختورچی میگوید:
امیدواریم این تصویر پر بودن سکوهای هواداری را روز پنجشنبه باز ببینیم و از تیراختور و رسول خطیبی و همچنین بازیکنان تازه وارد حمایت آنچنانی کرده باشیم، بی شک حمایت ها و حضور پرشور و گرم ماست که تیراختور را سرپا نگه داشته و صاحب انگیزه و میل به پیروزی می کند ، پنجشنبه روز نیمه تعطیل است و به جای نشستن در خانه،دست یاری به تیم محبوبمان دراز کنیم تا بگوییم که تیراختور روح ماست-قلب ماست و همه هستی و زندگی ما هست ... تیراختور اگر به این شهرت رسیده از موهبت من و توست، از حضور هواداران در گرما و سرماست که صاحب برند و شخصیت شده است... وعده دیدار روز پنجشنبه/.
4 ساعت پیش