از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم
از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم

سپاهان جام قهرمانی یازدهمین دوره لیگ برتر را نیز بالای سر برد تا برای سومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد اما یکی از نکاتی که قهرمانی این فصل سپاهان را با دو قهرمانی قبلی این تیم متمایز میکند نایب قهرمانی تراکتورسازی تبریز است.

تراکتورسازی تبریز از زمانی که به لیگ برتر بازگشته است همواره از حمایت هواداران پرشور خود برخوردار بوده است و این شور و هیجان هواداران تراکتورسازی تا حدی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران شاهد بودیم تیمی غیر از پرسپولیس و استقلال رکورددار تماشاگر در یک فصل لیگ برتر شد.
تراکتورسازی که از لیگ نهم به لیگ برتر بازگشتی باشکوه داشت با حمایت مثال زدنی هواداران خود نشان داد تیمهای پرطرفدار کشور تنها سرخابیهای پایتخت نیستند و به نوعی جو دو قطبی فوتبال کشور را از لحاظ تعداد هوادار بر هم زد.
پیش از این نیز سپاهان اصفهان با درخشش در دهه ۸۰ فوتبال کشور و افتخارات زیادی که در ایران و آسیا بدست آورد جو دو قطبی فوتبال ایران را از لحاظ قهرمانی و قدرت بر هم زده بود.
اکنون با ۳ قهرمانی پیاپی سپاهان در ۳ سالی که تراکتورسازی تبریز با هواداران پرشور خود در لیگ برتر حضور داشته است میتوانیم به جرات بگوییم تابوی فوتبال دوقطبی ایران در هم شکسته است و تیمهایی به غیر از استقلال و پرسپولیس هستند که با قهرمانیهای پیاپی خود و همچنین شور و هیجان هواداران پرتعداد خود حماسه میآفرینند.
قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی تراکتورسازی را در لیگ یازدهم باید به فال نیک بگیریم. دو تیم قطب شکن فوتبال ایران در دهه ۹۰ حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و باید منتظر سالهای خوبی برای فوتبال کشور باشیم.
نکته قابل تاملی که باید به آن اشاره ای داشته باشیم نزدیکی هواداران و دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در این ۳ سال بوده است. آنها به خوبی درک کرده اند اهداف و آرمانهای این دو تیم تا حدی به یکدیگر نزدیک است و "اتحاد" این دو تیم به قطب شکنی آنها کمک خواهد کرد.
هواداران سپاهان و تراکتورسازی در فضای سایبری و سایتهای هواداری دو تیم نیز روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند و در لیگ دهم بود که مدیرعامل پیشین سپاهان یعنی محمدرضا ساکت طی اظهاراتی تراکتورسازی را تیم دوم هواداران سپاهان خواند.

تعداد بازدید از این خبر: 3266 بار
امتیاز: 39
منبع: سایت هواداران سپاهان
ارسال شده در: 1391/02/24 | ساعت: 9:46
ارسال خبر به:
لطفا در ارسال نظرات این قوانین را رعایت فرمائید:
1.برای سهولت در خواندن و نوشتن، متن های فینگلیش و لاتین تایید نمی شود.
2.هرگونه اظهار نظر حاوی توهین، مطالب غیر ورزشی و سیاسی تایید نمی شود.
3.نظراتی که طولانی و بیش از 560 کاراکتر باشند، تایید نمیشوند.
4.نظراتی که با محتویات یکسان و بیش از یک بار ارسال شود تائید نخواهد شد.

نام شما:
نظر شما:
تعداد کاراکتر مجاز : 560

سوال امنیتی:
= 1 - 2
برترین اخبار 1 ماه اخیر
راز یک معما
298 امتیاز | 5971 بازدید
قاضی پور: صد در صد بازی باید تکرار شود/ داور چطور ماشین 135 میلیون تومانی سوار میشود؟
258 امتیاز | 5993 بازدید
تراکتور خط قرمز یک تراکتوری
249 امتیاز | 8121 بازدید
کشتار در آزادی
225 امتیاز | 6749 بازدید
اولیویرا: فغانی باید امروز برای حضور در جشن به اصفهان می‌رفت/ آنها به ما کلک زدند
225 امتیاز | 11968 بازدید
رد پای یک توهم - تراکتور طبق عادت استقلال را برد
213 امتیاز | 5590 بازدید
این فوتبال با تمامی پاره آهن‌هایش ارزانی خودتان!
213 امتیاز | 6401 بازدید
تراکتورسازی از لیگ برتر کناره‌گیری کند
201 امتیاز | 8636 بازدید
یا بو گؤن یا هئچ چاغ
200 امتیاز | 5518 بازدید
تونی: با یک تصمیم استراتژیک جام را از هواداران ربودند
192 امتیاز | 6496 بازدید
ذوالفقاری: آقایان اصفهانی! فوتبال را تعطیل کنید/ سپاهان، جام نگرفت، فغانی و عسگری را گرفت
189 امتیاز | 8205 بازدید
نقد 90 - یک نمره قبولی، یک نمره مردودی
183 امتیاز | 5724 بازدید
فغانی سوت قطع دیدار را زد، نه پایان/ بازی باید تکرار شود
182 امتیاز | 7096 بازدید
نامه سرگشاده کانون هواداران تراکتورسازی به کفاشیان: امیدی به قهرمانی تراکتور هست
178 امتیاز | 4285 بازدید
اینبار جام را سرخ خواهیم کشید
176 امتیاز | 6099 بازدید
آخرین نظرات
کالبیم تیرختور میگوید:
اینها سناریوهای از پی تعیین شده هستش قارداشیم .... بذار هر کاری دلشان می خواهد بکنند ما به جامی که ارزش یک لگد هم ندارد ارزش نمی دهیم تراکتور قهرمان واقعی تمام ترکهای ایران است به روباه گفتند شاهد ماجرا داری میگه آره دارم می پرسند کی هست جواب میده دمم هست .... اینها همشون سرشون تو یه کاسه است ........ یاشاسین آذربایجانیم یاشاسین ترختوروم
32 دقیقه پیش
آتیلا میگوید:
نمیذارن نمیذارن نمیذارن ............. از بازی تراختور سپاهان معلوم بود نمیذارن تراختور قهرمان بشه. بازی مقابل سپاهان پنالتی الکی برای سپاهان. بازی سپاهان پرسپولیس نگرفتن پنالتی آشکار پرسپولیس بازی تراختور نفت دیگه گفتنش درد آور هس. نخواهند گذاشت تراختور قهرمان بشه.
38 دقیقه پیش
صمد از تبریز میگوید:
استدلالت تو حلقم اگر آندو در تیم استقلال نمیتونست خوب بازی کنه به خاطر قلعه نویی بود والا در تیم ملی بهترین عملکرد را داشت و در تمامی بازیها هم حضور داشت و اگر سانترهای زیبای آندو از کرنر نبود تیم ملی خیلی زودتر از جام ملتها خداحافظی میکرد
43 دقیقه پیش
جوک نگو میگوید:
جک نگو لطفا این همه شعر بافتی که بگی پس همه چی پر ؟ یعنی تمام شد آب پاکی رو ریختند تو دستای اون همه هوادار تراکتور بلند میشود ... ما آذربایجانیم .... اینها رو که همه میدونن قهرمان برای احقاق حقمان چه کردید ؟ کو کی ب.ود چجی شد فغانی هم که مظلوم شد ؟؟؟ خاک بر سر بی عرضه تون
51 دقیقه پیش
نظرپرسپولیسی رابخوانید میگوید:
نظر و دیدگاه خیلی زیبای یک پرسپولیسی در سایت خبرگذاری فارس بخوانید ... زلزله6ریشتری قرمز : مهدی شریفی: جو خوبی پس از قهرمانی سپاهان وجود نداشت و حتی یکی از نشریات تیتر زده بود که حق تراکتور به سپاهان رسید که متاسفانه قهرمانی سپاهان به نوعی کمتر توجه شد. آیا خود شریفی و دیگر بازیکنان و هواداران سپاهان به کلام و تصورات خودشان اعتقاد دارند؟ آیا این گروه به سادگی از نقش اشتباهات داوری بخصوص در 6 امتیاز اهدایی به تیمشون در هفته های 25 و 26 که باعث ضایع شدن 3 امتیاز تراکتور هم شد، غافل هستند؟ ایا این گونه قهرمانی که به قیمت ضای
56 دقیقه پیش
مافیا پیدا شد/3 میگوید:
در این فصل نیز ،جای ترکی را فغانی به خوبی پر کرد و در 6 هفته پایانی مسابقات به صورت خودجوش داوران به طرف شما غش کردند این جام باید تقدیم فدراسیون فوتبال-کمیته داوران و از همه مهم تر تسلیم فغانی شود.
1 ساعت پیش
مافیا پیدا شد/2 میگوید:
ولی سرمان به سنگ خورد و فهمیدیم ماجرا چیست در واقع اصل مافیا شما بودید همه اعضای فدارسیون جملگی اصفهانی و طرفدار تیم سوم دوردانه شان(سپاهان فدراسیون)است اسلامیان-کفاشیان-تاج-ساکت همه اصفهانی هستند 5 قهرمانی شما زیر سوال رفته است جریان آب های معدنی که پرسپولیسی ها را بیهوش کرد غش کردن داوران طبق گفته علی دایی و در فصل 11 که محسن ترکی سرمان را در تبریز برید چه تیمی سود و منفعت برد ؟ آن سال سپاهان قهرمان لیگ شد در این فصل نیز ،جای ترکی را فغانی به خوبی پر کرد و در 6 هفته پایانی مسابقات به صورت خودجوش داوران به طرف شما غش کردند!
1 ساعت پیش
فغانی پدر سگ میگوید:
گفته میشه گل محمدی بیاد تراکتور
1 ساعت پیش
مافیا پیدا شد/1 میگوید:
دیروز معلوم الحال بود که شریفی بازیکن سپاهان که میهمان برنامه نود بود ،از اتفاقات خجالت زده بود حتی نگاه و صحبت کردنش گویای همه چیز بود! او گفت:رابطه هواداران تیراختوری و سپاهانی خیلی خوب و حسنه است و اینجا در اصفهان و یا تبریز هواداران هر دو تیم میهمان نوازی می کنند! آقای شریفی! متاسفانه و بدبختانه ما همین کارها را کردیم که شما راحت در استادیومی که جهنم تیمهای مقابل است بازی کرده اید طی این سالهای متمادی ،فشار هواداران تیراختوری گرفته شده است! ولی در فصل آینده از این خبرها نیست شما در سایه سرخابی ها بودید و ما خبر نداشتیم!
1 ساعت پیش
رضا میگوید:
آقای خسروی طبیعی است که از فغانی بعنوان همکار خودت دفاع کنی. ولی حق نداری به آذری ها توهین کنی. منظورت از اینکه چه کسی گفته تراکتور برای همه ایران هست چیه؟ باید عرض کنم رئیس جمهور منتخب مردم این حرف رو گفتن. به نظر میرسد منظورتون دامن زدن به بحث ترک و فارس هست.
1 ساعت پیش
خبر فوری و مهم!! میگوید:
توجه توجه توجه : عزیزان و هواداران گرامی سریعا به تیراختور رای بدهید الهلال و کاربرانش با ما فاصله ای چندانی ندارند و هر آن ممکن است از ما پیشی بگیرند. Vote for Best Football Club of AFC Best Football Club of Asia Which one is your choice for the best Football Club of Asia? Tractor Sazi (16%) - 220937 votes Al Hilal (15%) - 209253 votes Persepolis (12%) - 160122 votes Bunyodkor Tashkent (6%) - 77741 votes Lekhwiya (5%) - 65281 vote آدرس سایت مورد نظر: http://www.football-clubs.com/afc/
1 ساعت پیش
رامین میگوید:
موضوع : پیشنهاد ایجاد و تاسیس کمپین ( عمدی یا سهوی ) با سلام پیرو تشکیل کمپین حمایت از فغانی توسط داوران و اهالی رسانه و زمینه سازی برنامه نود و احتمال تبرئه فغانی و پایمال شدن حق ترختور ، پیشنهاد میدم در کنار کمپین کارت قرمز یک کمپین دیگر شکل بدیم و اشتباهات متوالی فغانی در هفته های اخیر رو در فضای مجازی نشر بدیم تا موضوع هر روز گسترش پیدا کنه و به جبران حرکت اونا در تغییر عکس پروفایلشون ماهم عکس پروفیلمون در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رو به عکس پنالتی واضح گرفته نشده روی فرید بهزادی کریمی تغییر بدیم لطفا بررسی کنید و نظر بدید ممنونم
1 ساعت پیش
نوید تیراختورچی میگوید:
دیروزبرنامه نود وبررسی،ترین های لیگ برتر رانظاره می کردیم! همه آمارها نشان ازبرتریت قاطع تیم تیراختوررامیداد! حتی پرتماشاگرترین بازی فصل مسابقه تیراختور-نفت انتخاب شد! زمانی دربی پرتماشاگرترین بازی فصل انتخاب میشد ولی باآمدن تیم تیراختور باانبوه هوادارانش،دربی سرخابیها را خنثی ودر نطفه خفه کرده ایم! این برایمان بسیار مهم تلقی میشود! شاید به خاطر همین مسئله است که فدراسیون نشینان ناراحت وغمگین هستندچون دیگر،تیمهای دوردانه و محبوب رسانه ها ،پرتماشاگر وپرمخاطب نیستند! پس عزیزان درلیگ 15هم باز از تیم محبوبمان حمایت میکنیم تابیشتر موجب سوزش آن
1 ساعت پیش
صمد از تبریز میگوید:
منم فک کنم پیام بیاد تبریز ، حاشیه هاش از بین میره تونی به راحتی میتونه پیام را به روزهای اوجش برگردونه ، تونی به راحتی زبان بازیکنان جوان را خوب می فهمد
1 ساعت پیش
ساو-آلان میگوید:
روز اول که جمعه سیاه را ببارآوردند،فدراسیون وکمیته داوران اصفهان ومزدوران محلی رانشانه رفتیم،آقایان گفتند:نه! اینچنین نیست واشتباه داوری بوده وداورهم تنبیه میشود! وامروزکه فدراسیون اصفهانی را ازمهلکه نجات داده اند،میفرمایند:دیواری کوتاهتراز دیوار داورنیست؟ ...داورمظلومترین فرد روی زمین است! هرروزمقاله چاپ میکنندکه: فغانی ،سرمایه ملی مملکت است واگر او نباشد دنیا بهم میریزد وغضب الهی شامل حال مردم جهان میشود! یک سوال؟ پس اینهمه ازعدالت وارزش ها گفتن ونوشتن،برای چیست؟ دررمضان،همه جا بنرمیزنیدودرصداوسیما میفرمائید که«علی،شهید عدالت»!
2 ساعت پیش