از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم
از قهرمانی و نایب قهرمانی قطب شکنان فوتبال خوشحال باشیم

سپاهان جام قهرمانی یازدهمین دوره لیگ برتر را نیز بالای سر برد تا برای سومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد اما یکی از نکاتی که قهرمانی این فصل سپاهان را با دو قهرمانی قبلی این تیم متمایز میکند نایب قهرمانی تراکتورسازی تبریز است.

تراکتورسازی تبریز از زمانی که به لیگ برتر بازگشته است همواره از حمایت هواداران پرشور خود برخوردار بوده است و این شور و هیجان هواداران تراکتورسازی تا حدی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران شاهد بودیم تیمی غیر از پرسپولیس و استقلال رکورددار تماشاگر در یک فصل لیگ برتر شد.
تراکتورسازی که از لیگ نهم به لیگ برتر بازگشتی باشکوه داشت با حمایت مثال زدنی هواداران خود نشان داد تیمهای پرطرفدار کشور تنها سرخابیهای پایتخت نیستند و به نوعی جو دو قطبی فوتبال کشور را از لحاظ تعداد هوادار بر هم زد.
پیش از این نیز سپاهان اصفهان با درخشش در دهه ۸۰ فوتبال کشور و افتخارات زیادی که در ایران و آسیا بدست آورد جو دو قطبی فوتبال ایران را از لحاظ قهرمانی و قدرت بر هم زده بود.
اکنون با ۳ قهرمانی پیاپی سپاهان در ۳ سالی که تراکتورسازی تبریز با هواداران پرشور خود در لیگ برتر حضور داشته است میتوانیم به جرات بگوییم تابوی فوتبال دوقطبی ایران در هم شکسته است و تیمهایی به غیر از استقلال و پرسپولیس هستند که با قهرمانیهای پیاپی خود و همچنین شور و هیجان هواداران پرتعداد خود حماسه میآفرینند.
قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی تراکتورسازی را در لیگ یازدهم باید به فال نیک بگیریم. دو تیم قطب شکن فوتبال ایران در دهه ۹۰ حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و باید منتظر سالهای خوبی برای فوتبال کشور باشیم.
نکته قابل تاملی که باید به آن اشاره ای داشته باشیم نزدیکی هواداران و دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در این ۳ سال بوده است. آنها به خوبی درک کرده اند اهداف و آرمانهای این دو تیم تا حدی به یکدیگر نزدیک است و "اتحاد" این دو تیم به قطب شکنی آنها کمک خواهد کرد.
هواداران سپاهان و تراکتورسازی در فضای سایبری و سایتهای هواداری دو تیم نیز روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند و در لیگ دهم بود که مدیرعامل پیشین سپاهان یعنی محمدرضا ساکت طی اظهاراتی تراکتورسازی را تیم دوم هواداران سپاهان خواند.

تعداد بازدید از این خبر: 3189 بار
امتیاز: 41
منبع: سایت هواداران سپاهان
ارسال شده در: 1391/02/24 | ساعت: 9:46
ارسال خبر به:
لطفا در ارسال نظرات این قوانین را رعایت فرمائید:
1.برای سهولت در خواندن و نوشتن، متن های فینگلیش و لاتین تایید نمی شود.
2.هرگونه اظهار نظر حاوی توهین، مطالب غیر ورزشی و سیاسی تایید نمی شود.
3.نظراتی که طولانی و بیش از 560 کاراکتر باشند، تایید نمیشوند.
4.نظراتی که با محتویات یکسان و بیش از یک بار ارسال شود تائید نخواهد شد.

نام شما:
نظر شما:
تعداد کاراکتر مجاز : 560

سوال امنیتی:
= 8 + 0
آخرین نظرات
تراختوری1360 میگوید:
رسول به امیدآندوونصرتی طالبی روجذب نکرده قطعااون دوتانمیان تراختوررسول فرشیدروجذب کن ودنبال یه هافبک دیگه باش
4 ساعت پیش
hadi میگوید:
حرفتون واقعا منطقی بود الان اگه ما بخواییم تیموریانو بگیریم تو تمرینات دراختیار تیم نیست چون باتیم ملی میره جام ملتها وب تیم نمیتونه کمک کنه میتونیم بازیکن دیگه بگیریم که سن وسالش مناسبترباشه وانگیزه دار باشه
5 ساعت پیش
امیر تبریز اوغلی میگوید:
به نظرتون چرا همیشه تو نقل وانتقاتلات ما توحاشیه هستیم. خودجوشه یا اینکه....
6 ساعت پیش
Milad - Ahar میگوید:
اگه بازیکنهای سربازمون رو بزارن بازی کنن دیگه به هیچ بازیکنی نیاز نداریم
6 ساعت پیش
Milad - Ahar میگوید:
اگر در هیئت مدیرمون یک نفر آدم حسابی باشه اون آقای عباسی هست. همین که میگه کار زیاد دارم و مثل بقیه مدیرامون برای رسیدن به این مقام هر کار نمیکنه این یعنی وجدان داره. امیدوارم آقای شفق سکان تیم رو به دست بگیره
6 ساعت پیش
ترک اوغلی: میگوید:
احد شیخ لاری،اصغر اعتباری و کریم باقری و دین محمدی و اسماعیل هلالی و حتی علی اکبر استاد اسدی ، اگر بهشان میدان بدهند بهترین گزینه برای شهرداری هستند. امثال ضیائی و یک سری غیر بومی رو میارن تبریز و فوتبال تبریز رو به نابودی میکشند.
6 ساعت پیش
کریمی میگوید:
امیدوارم ناصر شفق انخاب بشود. بهترینش اینه که نظمی برگرده.
6 ساعت پیش
هادی کوثری میگوید:
نباید فوتبال دوستان تبریزی اجازه بدن دلال ها برای تبریز تصمیم بگین، دیروز محمد حسین ضیائی به همراه شکاری دلال بزرگ فوتبال تبریز تو ورزشگاه بودن، و حالا استعفای پاشازاده، این شما رو به شک نمیندازه، یا مربی بومی برای شهرداری انتخاب کنند یا هیچ کس.
6 ساعت پیش
تلاش میگوید:
متاسفانه مسئولای ورزش استان همیشه از هوادار ها عقب هستن چقدر با اومدن پاشازاده مخالفت شد ولی باز آوردنش چرا تو یادگار از کریم باقری و ستار همدانی تقدیر شد مگه ما گردانی و بایرامی رو نداشتیم.اصلا اینا تو جریان نیستن درست میان از کسی تقدیر میکنن که کمترین تعصبی نداره و این نشان از بی اطلاعی اونا میده.چند باز بازیکنای اس پس از نام تراکتور واسه بالا بردن قرارداد خودشون استفاده کردن چرا تجبره نمیگیرن آخه.
6 ساعت پیش
کریمی میگوید:
کاملا موافقم، اگر مشکل سینا عشوری حل شود بهتر از آندو جواب میده.
7 ساعت پیش
تی تی جایگاه 9 میگوید:
آندو به خاطر این به تراختور میاد چون تراختور تیم آسیایی است...و هواداران زیادی رو داره...تو تراختور اگه خوب بازی کنه باز به چشم میاد و ممکنه فصل بعد به لیگ های عربی بره...انگیزه داشته باشه به نفعمون تموم میشه...یادمون نره بازیکن شوتزن تو تیممون نیست...بازیکن هافبک رو میگم...گه گشا میتونه باشه...باید نیم فصل در تراختور خوب کار کنه تا هم تیم ملی رو از دست نده هم واسه فصل بعد به تیمهای باشگاهی عربی(تو بازیهای آسیایی که واسه تراختور انجام میده)بره.هم واسه خودش خوب میشه هم واسه ما(ما هم متضرر نمیشیم)پس باید اون رو حمایت کنیم واسه خاطر تیممون هم که شده.
7 ساعت پیش
تلاش میگوید:
بازیکنی که هوای اس پس تو فکرشه هیچگاه به درد نخواهد خورد با باخت تراکتور لبخند خواهد زد و با برد تیم اسم دو تیم منفور را خواهد آورد.علت موندن تراکتور تو دسته یک هم همین سرمربی های غیر بومی بودن اومدن جای واسیلی قوجا رو گرفتن و با خودشون بازیکنای بی تعصب تر از خودشون رو آوردن.واقعا جای ناراحتی داره اینا واسه بالا بردن قرارداد و محبوبیت از اسم تراکتور سو استفاده میکنن ولی بازم تجربه نمیگریم.
7 ساعت پیش
آسیایی و حتی جهانی تیراختور میگوید:
به سایت فوتبال کلوب و قسمت آسیاییش برید ...تراختور با 85439 رای صدرنشینه...استقلال 31102 رای و پرسپولیس 24631 رای آوردند... یعنی با هم جمعشون کنیم به تعداد کاربران پر تعداد تراختوری نمیرسند. یاشاسین تراختورچی لار. http://www.football-clubs.com/afc/
7 ساعت پیش
رامین عاشق تراختور میگوید:
من هم بانظراقای حسن زاده کاملا موافقم!انا تراختورروبرای خودشون بازارگرمی کردن ازمجتبی جباری گرفته تا نکونام تیموریان یا همین عمران زاده بی شرف که استقلال پولش رونداده بود هرروزمیگفت میرم تراختور!نه داداش تراختورتیم کوچک نیست جای هیچ منت هم باهیچکس نداریم باید افتخارکنند تا بیان تراختور هرکسی دلش نخواد خواهشا نیاد تیموریان درسته بازیکن قدرتی وخوبی هست ولی زیادپولکیه!چه تیموریان چه هرکسی که میخواد بیاد!رسول پاشای عزیز رسول با تعصب زود باش یه هفته موند هااا؟تیموریان واسه کمک به کیانی-فرشیدطالبی دفاع وسط یاشاسین اذربایجانی
8 ساعت پیش
قوربان تیراختورچی میگوید:
اندو شاید به پدیده برود
8 ساعت پیش